Historia

Z artykułem na temat Szkoły Językowej "Blueberry", który ukazał się na stronie www.biznespolska.pl można zapoznać się klikając

Dzisiejszy status Blueberry to wynik wielu lat różnorodnych doświadczeń                    w nauczaniu i zarządzaniu.

Pierwsze grupowe zajęcia, organizowane i prowadzone przez dyrektor Blueberry, p. M. Chowańską-Sykut, odbyły się w roku szkolnym 1996/97 dla firmy Volvo.
Następne doświadczenia zbierane były zarówno w szkołach państwowych, jak i prywatnych, poczynając od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum dwujęzyczne i Maturę Międzynarodową, kończąc na zajęciach ze studentami Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu - Kolegium Języków Obcych. W dwóch placówkach pozycja Lidera Zespołu Nauczycieli pozwoliła na rozwijanie zdolności organizacyjnych.

Za początek szkoły należałoby uznać rozpoczęcie prowadzenia kursów językowych w Kostrzynie Wielkopolskim w 2002 roku.
Rok wcześniej profesjonalizm i wysokie kwalifikacje zostały także docenione przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, z którą p. M. Chowańska-Sykut rozpoczęła współpracę przy tworzeniu matur i wprowadzaniu w systemie oświaty zmian dotyczących Nowej Matury.

Pierwszy rok działalności w Borówcu pozwolił nam poznać bliżej Państwa potrzeby, także w kwestiach tak przyziemnych, jak preferencje godzinowe planu zajęć.

W drugim roku podjęliśmy decyzję o budowie własnego lokum. Zajęcia prowadzone były wtedy przez 2 nauczycieli.

W trzecim roku działalności w Borówcu nowy semestr rozpoczęliśmy już we własnym budynku, a Kadra Blueberry liczyła 4 nauczycieli języka angielskiego oraz 3 nauczycieli kolejnych języków, o które wzbogacona została oferta szkoły.

Kolejne lata przynoszą kolejne wyzwania, pomysły i projekty, które przynoszą nam wiele satysfakcji. Naszym założeniem jest prowadzenie firmy małej, lokalnej, uczciwej i rzetelnej, w profesjonalnym wydaniu.

Drodzy Państwo!

Staram się dobierać Lektorów spośród najlepszych mi znanych, a własne doświadczenia w nauczaniu i zarządzaniu nieustannie wzbogacać, dalej rozwijając działalność szkoły.
Z zainteresowaniem wysłucham uwag, które mogłyby nam w tym pomóc.

Małgorzata Chowańska-Sykut

designed by: themegoat.com
copyright: blueberry.edu.pl - Historia.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free